Aktualności 2023

Powiat Koniński Mistrzem Letniej Spartakiady

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła I miejsce w XXV Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 18 czerwca w Żerkowie.

W rywalizacji brały udział drużyny z 19 powiatów województwa wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina (Robert Iwiński, Marek Jabłoński, Michał Witkowski, Daniel Kaczan, Agnieszka Kaczan, Klaudia Kaczan, Laura Kaczan, Monika Eger, Kalina Ciesielska, Weronika Wiśniewska, Kamil Borek, Julia Langner, Kinga Dąbrowska, Sebastian Marciniak, Jakub Kazimierowski, Michał Malant, Julia Sompolińska, Eliza Domiszewska, Paulina Sławska, Wiktoria Czajka, Katarzyna Przygoda, Katarzyna Ławniczak, Agata Zioła, Malwina Górska, Dagmara Lorenc), Stare Miasto (Mirosław Sawicki, Marcin Janiak, Julia Janiak, Oliwia Janiak, Tymon Zioła, Janusz Frysiak, Ewelina Andrzejak, Wiktor Operacz, Katarzyna Operacz, Alan Szyszyński, Igor Szalecki, Jakub Samulczyk, Szymon Balcerzak, Arkadiusz Jesionowski, Tomasz Roszak), Rzgów (Justyna Frasz-Ignaczak, Natalia Szumigalska, Maria Łukasiewicz) oraz Wilczyn (Paweł Michalski, Szymon Kowalski, Kamil Kaźmierczak).

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w wielu grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych czy rodzinnych. Po podliczeniu punktacji okazało się, że powiat koniński wywalczył I miejsce zdobywając 597,7 punktów. Drugie miejsce zajął powiat ostrzeszowski (553,5 pkt.), natomiast trzecie miejsce przypadło powiatowi ostrowskiemu (540,7 pkt.).
Powiat Koniński Mistrzem Letniej Spartakiady Wojewódzkiej