Aktualności 2023

Ponad 10 mln dofinansowania dla Powiatu Konińskiego na drogi

Powiat Koniński otrzymał dofinansowanie do dwóch zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad dziesięć milionów z programu przeznaczone zostanie na przebudowę dróg powiatowych: nr 3231P Brzeźniak-Głodowo oraz nr 3180P na odcinku Wilczyn-Wilczogóra.

22 maja w Starostwie Powiatowym w Koninie odbyła się konferencja prasowa ministra Zbigniewa Hoffmanna, członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do Spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Powodem spotkania z dziennikarzami było uroczyste podpisanie umów
z kilkunastoma samorządami z Wielkopolski Wschodniej na dofinansowanie zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  W zastępstwie wojewody wielkopolskiego podpisy na dokumentach złożyła I wicewojewoda Aneta Niestrawska, która przekazała obecnym na spotkaniu samorządowcom także symboliczne czeki o łącznej wartości 30 milionów złotych.

Dwa czeki na ponad 10 mln zł rządowego wsparcia odebrał również starosta koniński Stanisław Bielik. Powiat Koniński otrzymał ponad 4 mln dofinansowania do przebudowy drogi nr 3231P Brzeźniak-Głodowo w gm. Golina (zadania o wartości prawie 8,2 mln zł) oraz ponad 6 mln zł na modernizację drogi nr 3180P na odcinku Wilczyn-Wilczogóra (zadania o wartości ok. 13,5 mln zł). W imieniu samorządu powiatu umowę podpisali: starosta Stanisław Bielik, wicestarosta Władysław Kocaj i skarbnik powiatu Radzisław Kozłowski.

W gronie beneficjentów programu znalazło się także pięć samorządów gminnych z powiatu konińskiego: Ślesin, Golina, Rychwał, Kazimierz Biskupi oraz Skulsk.

Ponad 10 mln dofinansowania dla Powiatu Konińskiego na drogi