Aktualności 2023

Nasza wieś, naszą wspólną sprawą

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór w ramach XI edycji konkursu „Nasza wieś, naszą wspólna sprawą”. Organizacje pozarządowe funkcjonujące na obszarach wiejskich mogą uzyskać do 12 tys. zł dofinansowania na realizację zgłoszonego zadania. Nabór trwa do 5 maja br.

Zgłoszony projekt powinien obejmować przedsięwzięcie promujące ideę odnowy wsi, który wspiera daną społeczność lokalną uczestniczącą w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Przedsięwzięcie powinno również aktywizować mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz rozwoju swojej miejscowości, zachowania dziedzictwa kulturowego i charakteru obszarów wiejskich.

Maksymalna kwota dotacji zgłoszonego projektu to 12 tys. zł, ale nie więcej niż 80% wartości, a wkład własny oferenta w realizację zadania powinien wynieść minimum 20% całkowitego kosztu zadania. Pula środków w konkursie wynosi pół mln zł. W ubiegłorocznej edycji konkursu dofinansowano 36 projektów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”: www.wow.umww.pl oraz na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: www.bip.umww.pl.