Aktualności 2023

Kolejny udany sprawdzian umiejętności kleczewskich karateków

W ubiegłym tygodniu (22 kwietnia) w Brodnicy odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Karate UKF. Kadra Klubu Sportowego Feniks Kleczew między innymi z przyczyn zdrowotnych nie mogła pojechać na te mistrzostwa w najsilniejszym składzie – zabrakło utytułowanych seniorek i kilku młodszych zawodniczek. Pomimo to, wynik medalowy dla zawodników Feniksa Kleczew był bardzo udany.

Na początku warto wspomnieć o tych, którzy włożyli dużo serca i ambicji, ale nie stanęli na podium. Pomyłka lingwistyczna najmłodszego naszego zawodnika, ośmioletniego Filipa Groszewskiego kosztowała go odpadnięciem już w eliminacjach w konkurencji kata. Pomimo bardzo dobrej postawy dwóch wojowniczek Kamili Liczbińskiej i Oli Woźniak nie udało się im przebrnąć eliminacji kumite dziewcząt. Swój pierwszy debiut na mistrzostwach przeżyła nasza jedyna juniorka Nikola Bąkowska. Niestety brak rozgrywania repasaży pozbawił ją możliwości walki o medal.

Po pierwsze swoje medale w tak prestiżowych zawodach sięgnęli: Grzegorz Lipert, zdobywca brązowego medalu w kumite młodzików oraz Adam Lipert, który w kumite kadetów przegrał w finale walkę o najwyższy stopień podium i tym samym jest posiadaczem srebrnego medalu Mistrzostw Polski. Bardzo zadowolony z mistrzostw wrócił Sergiusz Woźniak, który wywalczył dwa medale. W konkurencji kumite chłopców 10-11 lat wywalczył brązowy medal, a w konkurencji kata, w tej samej kategorii wiekowej zdobył srebrny medal.

Najlepiej na tych mistrzostwach wypadła Nikola Rogowicz. Stawała już na podium w turniejach regionalnych, tym razem jednak wzniosła się na sam szczyt swoich możliwości. Po wspaniałych walkach pokonała wszystkie swoje przeciwniczki w kategorii kumite młodziczek i zdobyła złoty medal VIII Mistrzostw Karate UKF.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy kolejnych medali.

Źródło: Zdzisław Nowak, KS Feniks
Kolejny udany sprawdzian umiejętności kleczewskich karateków