Aktualności 2023

Dofinansowanie z PROW dla inwestycji lokalnych w powiecie konińskim

Cztery gminy z powiatu konińskiego podpiszą umowy o dofinansowanie inwestycji drogowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Gminy Kramsk, Grodziec, Sompolno i Stare Miasto znalazły się na liście beneficjentów operacji pn. „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.
Pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich fundusze zostaną przeznaczone na realizację projektów pn: „Przebudowa drogi w Woli Podłężnej - ul. Chmielna, Aroniowa, Orzechowa, Anyżkowa i Cyprysowa” w gm. Kramsk, „Przebudowa drogi nr G040 P w Nowych Grądach” w gm. Grodziec, „Przebudowa ulicy Głównej w Lubstowie” w gm. Sompolno oraz „Remont drogi gminnej w nawierzchni asfaltowej w miejscowości Lisiec Wielki – Bicz w gm. Stare Miasto.

Podpisanie umów o przyznaniu pomocy finansowej na realizację ww. zadań drogowych odbędzie się 19 czerwca o godzinie 11.00 w sali 252 Starostwa Powiatowego w Koninie.