Aktualności 2022

Zmiany w programie Czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłasza, że od dnia 15 lipca 2022 r. wprowadzono zmiany do programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Zmiana ta umożliwi Beneficjentom uprawnionym do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania otrzymanie wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki, a także uzyskanie wyższej dotacji dla przedsięwzięć realizowanych przez Beneficjentów w Części 2) Programu - do 47 000 zł i Części 3) Programu - do 79 000 zł.

Wypłata części kwoty dotacji w formie zaliczki będzie realizowana na podstawie umowy dotacji z Beneficjentem uprawnionym do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania, zgodnie z obowiązującymi po zmianie programem, wzorem formularza wniosku o dofinansowanie oraz regulaminem naboru wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. Przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu nie dotyczą budynków wielorodzinnych oraz budynków nowobudowanych.

Wnioski o dofinasowanie w formie dotacji z wcześniejszą wypłatą zaliczki należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wniosek składa się przez Generator Wniosków o Dofinansowanie (GWD) pod adresem gwd.nfosigw.gov.pl - wyłącznie w wersji elektronicznej, gdy dysponują Państwo podpisem elektronicznym. W przypadku braku podpisu elektronicznego, konieczne jest dostarczenie również wersji papierowej wniosku z wymaganymi podpisami.

Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie zawarte są w Regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Poniżej znajdą Państwo broszurę informacyjną oraz opis Programu Czyste Powietrze Plus obowiązujący od 15.07.2022 r.

Zachęcamy do skorzystania.