Aktualności 2022

Zgłoś się do Akademii Młodzieżowych Liderów!

Wystartował nabór do II edycji Akademii Młodzieżowych Liderów w ramach projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji. Jest on skierowany do młodzieży w wieku 16-24 lata z Wielkopolski. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizatorzy oferują trzy weekendowe zjazdy szkoleniowe w Poznaniu (w tym nocleg i wyżywienie), pięć webinariów edukacyjnych, a także 2000 zł na realizację społecznej inicjatywy. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, m.in. z zakresu funkcjonowania NGO, fundraisingu, komunikacji, wystąpień publicznych i debat, kreowania wizerunku, zarządzania projektami społecznymi.

Dlaczego warto zgłosić się do udziału w projekcie?
  1. Dowiesz się jak być skutecznym liderem i w jaki sposób angażować innych do wspólnego działania.
  2. Poznasz, w jaki sposób działają i co robią młodzieżowe organizacje.
  3. Zainspirujesz się ciekawymi pomysłami na działania w Twojej lokalnej społeczności.
  4. Nauczysz się planować i organizować ciekawe inicjatywy oraz w jaki sposób tworzy się projekty.
  5. Zaangażujesz swoich kolegów i koleżanki, by wspólnie przygotować inicjatywę.
  6. Zdobędziesz 2000 zł na realizację społecznej inicjatywy.
  7. Poznasz pełnych energii ludzi oraz nawiążesz nowe znajomości.
W jaki sposób należy się zgłosić?
Wypełnij formularz oraz nagraj i prześlij maksymalnie 60 sekundowy filmik z autoprezentacją kandydata (przedstawienie siebie, swoich zainteresowań oraz motywacji do udziału w projekcie). Nabór skierowany jest do dwuosobowych zespołów – reprezentantów organizacji młodzieżowych, szkolnych kół wolontariatu, młodzieżowych rad, uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów, grup nieformalnych oraz każdą młodą chętną do działania osobę.

Na Wasze zgłoszenia organizatorzy czekają tylko do 14 października. Przekonaj Kapitułę Konkursu, że to właśnie Ty powinieneś/powinnaś wziąć udział w Akademii Młodzieżowych Liderów! Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostanie tylko 20 zespołów dwuosobowych z województwa wielkopolskiego.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz terminarz zjazdów na stronie www.przybyszewo.pl. Kontakt pod adresem e-mail mlodziezowewulkanypartycypacji@gmail.com lub numerem telefonu 516 246 364.

Patronat nad projektem objęła Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. Projekt Młodzieżowe Wulkany Partycypacji sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 -2030.

Źródło: Młodzieżowe Wulkany Partycypacji, Stowarzyszenie „ZMW” Przybyszewo
Plakat projektu Akademia Młodzieżowych Liderów