Aktualności 2022

Tydzień pełen leśnych wrażeń w ZSEU w Żychlinie

Technikum Leśne w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie to jeden z najnowszych profili szkoły, ale rozwijający się w bardzo szybkim tempie. W minionym tygodniu dla jego uczniów miało miejsce wiele ważnych wydarzeń.

W ramach projektu „Nauka (nie) idzie w las - wsparcie kształcenia zawodowego w ZSEU w Żychlinie”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, szkoła została wyposażona w najnowocześniejszy symulator stanowiskowy John Deere Timberskills WCTL. Dzięki symulatorowi uczniowie Technikum Leśnego będą mogli szlifować swoje umiejętności podczas zajęć z przedmiotów zawodowych, takich jak użytkowanie lasu oraz maszynoznawstwo leśne, a także przygotować się do kursu na operatora, który jest również częścią projektu.

Firma Forex Polska, oprócz dostawy symulatora, dopełniła wystrój pracowni gadżetami reklamowymi oraz przygotowała dla uczniów drobne upominki. Również przy wsparciu przedstawicieli firmy Forex Polska odbyło się pierwsze szkolenie z obsługi najnowszego sprzętu, którym mogą pochwalić się najlepsze technika leśne w Polsce.

Uczniowie przygotowujący się do zawodu leśnika, oprócz nowoczesnych technologii, mają okazję obcować z naturą, która będzie w przyszłości ich „miejscem pracy”. Nauczycielki przedmiotów zawodowych zorganizowały lekcję otwartą, pt. „Ptaki drapieżne w Polsce”. Jej gośćmi specjalnymi byli Mateusz Moszczyński i Łukasz Budner z firmy „Ptasznik”, wraz z pięknymi przedstawicielami ptaków drapieżnych. Po krótkim wprowadzeniu do tematu przez uczniów III klasy TL, sokolnicy szczegółowo omówili, czym jest sokolnictwo i jak hodować ptaki drapieżne zgodnie z etyką i prawem. Największe zainteresowanie jednak wzbudziły same ptaki, do których każdy z uczniów mógł podejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wydarzenie odbyło się dzięki uprzejmości Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Koninie, który tradycyjnie wspiera edukację żychlińskich klas leśnych.

Tego typu praktyki na stałe wpisane są w edukację w technikum leśnym żychlińskiej placówki.

Źródło: ZSEU w Żychlinie
Tydzień pełen leśnych wrażeń w ZSEU w Żychlinie