Skocz do zawartości

Aktualności 2022

Strona główna

Rozpoczęcie naboru do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Już 2 stycznia 2023 roku rozpoczyna się nabór wniosków na Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 26 września 2022 r. podjął uchwałę w sprawie utworzenia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i nadania jego Statutu. Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego składający się z 39 radnych, przedstawicieli młodzieży z Województwa Wielkopolskiego, stanowić będzie apolityczny organ o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym.

Celem powołania Młodzieżowego Sejmiku jest upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, zwiększanie ich aktywności i zaangażowania w działania samorządu województwa, a także podnoszenie umiejętności społecznych, w szczególności dotyczących pracy w grupie, wyrażania i rozumienia różnych punktów widzenia, negocjowania, a także zdolności do uczestnictwa w procesach podejmowania decyzji.

„Jestem przekonana, iż wielkopolska młodzież wykaże duże zainteresowanie możliwością pracy w nowopowstającym gremium, którego Radni będą głosem młodzieży w dialogu z Sejmikiem i Zarządem Województwa Wielkopolskiego. Wyrażam nadzieję, iż w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zasiądą przedstawiciele wszystkich powiatów Województwa Wielkopolskiego” – mówi Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Zgłoszenia będzie można przesyłać do 28 lutego 2023 roku, a wszelkie szczegóły oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie internetowej www.umww.pl/mlodziezowy-sejmik.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting