Aktualności 2022

Strona główna

Podpisanie umowy o udzielenie dotacji dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie

4 maja w WSZ w Koninie zostanie podpisana umowa o udzielenie dotacji celowej z budżetu powiatu konińskiego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Wsparcie powiatu wyniesie 100 tysięcy złotych i zostanie przeznaczone na zakup toru wizyjnego oraz wózka do transportu pacjentów.

Powiat Koniński, co roku, stara się wspierać WSZ w Koninie w zakupie sprzętu i aparatury medycznej służących poprawie jakości udzielanych przez placówkę świadczeń zdrowotnych. Na początku kwietnia br. samorząd przekazał dla Zakładu Fizjoterapii dwie wielofunkcyjne drukarki laserowe. Wcześniejsze dotacje z budżetu powiatu przeznaczone zostały m.in.: na zakup i rozbudowę systemu poczty pneumatycznej do transportu próbek z materiałem biologicznym, zakup urządzenia do krioterapii, czy sprzętu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.