Aktualności 2022

Nakręć film! KRUS ogłasza konkurs

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży szkolnej i studentów uczelni wyższych, w szczególności o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wizji Zero w rolnictwie – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym, w oparciu o jej trzy filary, tj.: I filar – Bezpieczeństwo, II filar – Zdrowie, III filar – Dobrostan, a także jej Siedem Złotych Zasad (Przejmij inicjatywę, Zidentyfikuj zagrożenia, Zdefiniuj cele, Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy, Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie, Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie, Daj dobry przykład i motywuj innych).

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 21 lat włącznie. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego filmu (od 30 s. do 2 min.) na temat kampanii Wizji Zero i co najmniej jednej z jej siedmiu Złotych Zasad, ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcjonowanie rodziny w gospodarstwie rolnym.

Zgłaszając film, należy go zapisać w pliku wideo w formacie AVI lub MPEG-4. Jakość i format pliku powinien umożliwiać odbiór filmu z urządzeń stacjonarnych i przenośnych (tablety, smartphony, SmartTV, itp.). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie www.krus.pl.

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym” odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE. Konkurs przebiega  pod patronatem medialnym TVP Info.

Źródło: PT KRUS w Koninie
Plakat. Nakręć film! KRUS ogłasza konkurs