Aktualności 2022

Na co dzień zarządzają wsią, dziś świętują.

Nie mają biurka ani wyznaczonych stałych godzin pracy. Działają przez całą dobę, nieprzerwanie służąc mieszkańcom wsi. 11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa.

Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. Człowiek pełniący tę funkcję zawsze był liderem i animatorem życia mieszkańców danej miejscowości. W obecnej Polsce, sołtys to przede wszystkim podstawa i opoka władzy samorządowej. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości.

Chcielibyśmy wyrazić ogromne uznanie i wielki szacunek dla Państwa codziennej pracy i zaangażowania na rzecz lokalnego środowiska w dążeniu do poprawy jakości życia całej wspólnoty, dumy z osiągnięć wcześniejszych pokoleń i chęci pielęgnowania tradycji. Małe społeczności są szczególnie zaangażowane w dbanie o sprawy ogółu. Państwo jesteście pełni empatii pozwalającej na zrozumienie drugiego człowieka i jego potrzeb. Dziękujemy, że Państwo słuchają ludzi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niemożliwym jest spełnienie wszystkich oczekiwań, jednak głęboko wierzymy, że małymi krokami można zrealizować zamierzenia tak, by mieszkańcom żyło się lepiej. Serdecznie Państwu za te działania dziękujemy!

Starosta Koniński                        Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego
                     Stanisław Bielik                                            Żanetta Matlewska

laurka na dzień sołtysa