Aktualności 2022

"KGW na CITo!" - nabór do udziału w szkoleniach on-line

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w webinariach pn. „KGW na CITo!”. Jest to cykl 32 szkoleń dla Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Tematyka szkoleń obejmuje szerokie spektrum aktualnych zagadnień związanych z prowadzeniem Kół Gospodyń Wiejskich.

Webinaria „KGW na CITo!” odbędą się we wszystkich województwach, po dwa w każdym. Dla województwa wielkopolskiego są to daty 22 lutego oraz 22 marca 2022.

Zagadnienia poruszane na webinariach to:
  • Uproszczona ewidencja przychodów i kosztów (UEPiK)
    • omówienie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich (Dz. U. 2019 poz. 70).
    • omówienie zbiorów zapisów: zestawienie przychodów i kosztów, zestawienie przepływów finansowych, wykaz środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
  • Wypełnianie deklaracji CIT-8, CIT-D, CIT-8/0 – omówienie formularzy z przykładowymi wypełnieniami rubryk

Korzyści z udziału w webinariach to zdobycie wiedzy na temat:
  • prowadzenia rachunkowości i rozliczania działalności KGW
  • prowadzenia Uproszczonej Ewidencji Przychodów i Kosztów
  • opodatkowania KGW i wypełniania deklaracji podatkowych CIT
  • uczestnicy webinarium otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu

Na stronie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi można znaleźć szczegółowy harmonogram webinariów dla całej Polski jak i regulamin.

Aby zgłosić swój udział w webinariach należy zarejestrować się za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi pod linkiem:

Szkolenia prowadzi Pani Magdalena Bernat, będą trwać 2 godziny. Udział jest nieodpłatny.

Źródło: NIKiDW