Aktualności 2022

Bezpłatna konferencja – webinarium

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza 28 października (piątek) na bezpłatną konferencję – webinarium pt. „Krótkie łańcuchy dostaw – formy działalności, zmiany przepisów, marketing”. Spotkanie adresowane jest do osób przedsiębiorczych, lokalnych producentów rolnych i małych przetwórców, do Lokalnych Grup Działania, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Spółdzielni Socjalnych.

Podczas konferencji przedstawiony zostanie temat dotyczący zasad prowadzenia Rolniczego Handlu Detalicznego, o wartości produktu dla konsumenta. Dowiemy się o aktualnych trendach na rynku żywności oraz jak uruchomić i prowadzić inkubator kuchenny, a także, jak jego funkcjonowanie wspiera lokalne przetwórstwo.

Program konferencji:
9.30-9.40 Otwarcie spotkania
Jacek Sommerfeld – Dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
9.40-10.25 Inkubator kuchenny
Renata Bukowska – Inkubator kuchenny na Bugaju Zakrzowskim!
10.25-11.10 Wartość produktu dla konsumenta
dr Michał Gazdecki – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Agrobiznesie
11.10-11.20 Q&A
11.20-11.30 Przerwa
11.30-12.15 Trendy na rynku żywności
prof. dr hab. inż. Anna Gramza-Michałowska – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej
12.15-13.00 Zasady prowadzenia RHD
Barbara Sałata – Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu
13.00-13.10 Q&A
13.10-13.20 Podsumowanie i zamknięcie spotkania
Iga Hildebrand – specjalista ds. rozwoju obszarów wiejskich

Na konferencję można zarejestrować się za pomocą aplikacji EPSU Mobilne (aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play lub App Store), a także na stronie internetowej WODR w zakładce Wydarzenia/Szkolenia. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu mogą zgłosić się również telefonicznie na nr tel. 61 863 04 18 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: wrow@wodr.poznan.pl. Temat wiadomości: Konferencja – „Krótkie łańcuchy dostaw - formy działalności, zmiany przepisów, marketing”. W treści wpisać imię, nazwisko, adres zamieszkania, powiat. Odwrotnie na adres e-mail zostanie przesłany link zapraszający na konferencję. W sprawach związanych z konferencją należy kontaktować się z Działem Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 61 863 04 18, e-mail: wrow@wodr.poznan.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: WODR w Poznaniu