Aktualności 2021

XXVII Regaty Barbórkowe 2021

Zarząd Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego zaprasza na XXVII Regaty Barbórkowe, które odbędą się w Pątnowie w sobotę 20.11.2021 r. na Przystani Żeglarskiej KWB Konin nad jeziorem Pątnowskim.

Zimowe Regaty Barbórkowe organizowane przez Klub Żeglarski KWB Konin to spotkanie żeglarzy z kilkudziesięcioletnią tradycją. Powstała w celu integracji środowisk żeglarskich z Konina i całego Kraju, korzystając z atutu jakim są podgrzane jeziora konińskie i dając możliwość rywalizacji w zimowej atmosferze, nawet przy minusowych temperaturach.

Otwarcie regat zaplanowane jest na godz. 11:00. Wpisowe wynosi 60,00 zł od osoby. Młodzież 30,00 zł.

Głównym organizatorem jest Klub Żeglarski przy KWB "KONIN".

Regaty odbędą się w klasach: Turystyczna T1, T2, T3, Omega, Open. Szczegóły dostępne będą w instrukcji żeglugi w dniu regat.Regaty zaliczane są do Grand Prix Jezior Konińskich.

Dodatkową atrakcją Regat będzie spotkanie z piosenką żeglarską o  godzinie 17:00.

Źródło: Koniński Okręgowy Związek Żeglarski
Plakat promujący Regaty Barbórkowe zimowe 2021