Skocz do zawartości

Aktualności 2021

Strona główna

Urzędy Skarbowe otwierają infolinie dla seniorów

Od 15 do 19 marca w urzędach skarbowych Wielkopolski działać będą specjalne infolinie dla seniorów. Emeryci będą mogli uzyskać informacje związane z tegorocznym rozliczeniem PIT.
 
Urząd Skarbowy w  Koninie zaprasza do kontaktu pod numerami: 63 2456877 wewnętrzny:  184,126,137,103,101. 
Informacje o wszystkich uruchomionych numerach w Wielkopolsce znaleźć można na stronie internetowej wielkopolska.kas.gov.pl.
 
Zmiany w PIT emerytów i rencistów

Przypomnamy, że w tym roku wszyscy seniorzy, którym z rozliczenia podatku za 2020 r. wynika nadpłata, nie zostaną już – tak jak do tej pory – rozliczeni przez ZUS. Zamiast PIT-40A takie osoby otrzymają w tym roku PIT-11A.
W takiej sytuacji można:
  • nic nie robić do 30 kwietnia - wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r. automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT, albo
  • złożyć samodzielnie zeznanie roczne (jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1% podatku innej organizacji niż wskazana w ubiegłych latach).
1% podatku będzie w tym roku automatycznie przekazany wcześniej wybranej organizacji. Jeśli jednak senior chciałby zmienić swój ubiegłoroczny wybór:
  • w przypadku gdy otrzymał PIT-11A – będzie musiał wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego zeznanie PIT-37,
  • w przypadku gdy otrzymał w tym roku PIT-40A – podobnie jak w ubiegłych latach, może skorzystać z formularza PIT-OP lub złożyć deklarację PIT-37.
Żródło: Urząd Skarbowy w Koninie
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting