Aktualności 2021

Uczniowie z Kleczewa na czwartym miejscu w ogólnopolskim konkursie ekonomicznym

9 i 10 czerwca br. Katarzyna Muszyńska, Oliwia Adamczyk oraz Oskar Jakubowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie pod opieką pani Marzeny Fedorowicz, brali udział w trzecim, ostatnim etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

Do rywalizacji zgłosiło się ponad siedem tysięcy uczniów z 123 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekonomiczną, w szczególności dotyczącą rynku pracy – rozwiązywali testy, wykonywali zadania, podejmowali decyzje ekonomiczne, przygotowali film na temat: „Rozmowa kwalifikacyjna – nie taki diabeł straszny jak go malują”.

Do ostatniego etapu zakwalifikowały się zespoły z 8 szkół, które wzięły udział w debacie toczonej metodą Karla Poppera. Uczniowie debatowali na temat: „Samozatrudnienie jest lepsze niż praca na etacie”. Po dwudniowych zmaganiach nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a partnerami są BNY Mellon, Nationale Nederlanden i Fundacja Warszawski Instytut Bankowości.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: ZSOT w Kleczewie