Aktualności 2021

Sukces Karoliny Skitek

Karolina Skitek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem’’ ,,Global Games’’. W zawodach, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie będzie reprezentowała Wielkopolskę w badmintonie.

XVI Ogólnopolski Turniej Badmintona Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem’’ odbył się 22-24 października w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym ,,Rondo’’ w Koninie. Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu: Związku Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem’’ w Warszawie, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego ,,Sprawni Razem’’  w Lesznie, z oddziałem w Koninie, Starostwa Powiatowego w Koninie, Urzędu Miasta w Koninie. Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz przy wsparciu firm: Aluminium Konin – Impexmetal SA, Granges Konin SA i Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie.

W Turnieju wzięły udział reprezentacje z siedmiu województw. Wielkopolskę reprezentowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale.

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach: gry pojedynczej dziewcząt, kobiet, chłopców i mężczyzn, kategorii absolwent, a także w grach podwójnych i mikstach.

Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwali licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Badmintona.

Turniej koniński był przepustką dla zwycięzców w grach pojedynczych do Mistrzostw Świata Związku Stowarzyszeń Sportowych ,, Sprawni Razem’’ ,, Global Games’’ , które zaplanowano na lipiec 2022 w Krakowie, gdzie badminton ma być dyscypliną pokazową. Z naszego regionu do mistrzostw zakwalifikowała się Karolina Skitek z SOSW w Rychwale.

Sukces Karoliny Skitek