Aktualności 2021

Smaki regionów z KGW Rudzica

Wielkopolski Finał Wojewódzki XX edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki regionów” odbył się 7 sierpnia w Długiej Wsi w gminie Dobra.

Do konkursu z powiatu konińskiego zakwalifikowało się Koło Gospodyń Wiejskich Rudzica z gminy Kramsk. Panie zaserwowały dwa dania:  polewkę na maślance i zawijaski z kurczaka ze szczawiem podane z dziadami i modrą kapustą.  Potrawy naszych krajanek na stole pokazowym wyróżniały się dekoracjami i urodą samych dań.

Członkinie koła  wystąpiły podczas konkursu w regionalnych, własnoręcznie uszytych strojach.

Pamiątkami z imprezy są piękne zdjęcia, szczególnie ze zwycięzcami konkursu, przebranymi w stroje z epoki zwycięskich dań z kapłona. Zwycięzcy przebrani byli za pana Zagłobę i Azję Tuhajbejowicza. Do zdjęcia przy stole Rudziczanek przyjął też zaproszenie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z burmistrzem Dobrej, Tadeuszem Geblerem.

„Mamy już pomysł na potrawy na następny konkurs” mówią członkinie Koła.

Paniom serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: KGW Rudzica
KGW Rudzica na konkursie