Aktualności 2021

Rada Seniorów Powiatu Konińskiego podsumowała III kadencję

Uroczyste zakończenie działalności rady, która pracowała w latach 2017-2021,  odbyło się w Starostwie Powiatowym w Koninie. Podziękowania za aktywność i współpracę  seniorom przekazał starosta koniński.

Rada Seniorów Powiatu Konińskiego pierwszy raz powołana została w 2013 r, a swoją działalność rozpoczęła  od realizacji projektu „Energia pokoleń - instrumentem aktywnej integracji seniorów”. Na przestrzeni lat zrealizowała wiele projektów i inicjatyw skierowanych do seniorów powiatu konińskiego. W swojej działalności skupia się głównie na promowaniu aktywności międzypokoleniowej, udziale w imprezach kulturalnych, wspieraniu aktywności fizycznejosób starszych, integracji społecznej i promocji zdrowego stylu życia. Dba również o tradycje regionalne oraz pobudzenie inwencji twórczej i kreatywnej, organizując warsztaty technik ludowych i rękodzieła. Podnosi poziom wiedzy wśród najstarszych mieszkańców powiatu w zakresie bezpieczeństwa.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat rada kładła duży nacisk na integrację pokoleniową oraz udział w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i patriotycznych na terenie powiatu oraz poza jego granicami.

Od początku istnienia rady przewodniczy jej Pani Halina Rogowska, której członkowie III kadencji w sposób szczególny podziękowali za aktywność i zaangażowanie w pracę na rzecz seniorów z regionu konińskiego.

Rada Seniorów Powiatu Konińskiego podsumowała III kadencję