Aktualności 2021

PCPR w Koninie uruchomiło punkt potwierdzający profil zaufany

W konińskim starostwie można potwierdzić profil zaufany. Punkt świadczący tego typu usługi uruchomiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie prowadzi punkt potwierdzający profil zaufany od 10 maja br. Z usługi może skorzystać każda osoba posiadająca ważny dowód osobisty, paszport lub inny dokument, jeżeli umożliwia on jednoznaczne potwierdzenie jej tożsamości.

Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne i pociąga za sobą szereg korzyści. Szczególnie w czasach, gdy zdalne załatwianie spraw urzędowych jest wskazane bardziej niż kiedykolwiek.

Dysponując takim profilem zyskujemy dostęp do szerokiego wachlarza usług urzędowych online. – Dzięki tej usłudze możemy załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Przykładowo, możemy zalogować do Internetowego Konta Pacjenta (IKP), złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej, zgłosić utratę dokumentu tożsamości, wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym, uzyskać odpis aktu stanu cywilnego, złożyć wniosek o uzyskanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON, a także załatwić dziesiątki innych spraw, dla których katalog usług jest bezustannie poszerzany – informuje Tomasz Kubalak koordynator zespołu ds. rehabilitacji w PCPR w Koninie.

Pełnienie funkcji punktu potwierdzającego profil zaufany (poza podmiotami, wymienionymi w ustawie) wymaga uzyskania zgody Ministra Cyfryzacji. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie jest jedyną jednostką powiatową w subregionie konińskim, która taką usługę uruchomiła. Punkt zlokalizowany jest w budynku Starostwa Powiatowego w Koninie, na III piętrze, w pokoju 468. Przed zgłoszeniem się do punktu, termin wizyty należy umówić dzwoniąc pod nr tel.: 63 243 03 10. Usługa realizowana jest przez pracowników uprawnionych do zarządzania profilami zaufanymi osób wnioskujących: Tomasza Kubalaka i Karolinę Pawłowską.