Aktualności 2021

Maraton na Złotej Górze

Ta niedziela – należeć będzie do biegaczy, którzy pokonywać będą Złotą Górę i do tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w Biegu Charytatywnym dla małej niewidomej Basi. Organizatorem Półmaratonu Złota Góra 2021 jest Fundacja im. dr. Erazma Pietrygi, a inicjatorami prof. UM. Dr hab. n. med. Marek Pietryga — pasjonat biegów i organizator wielu imprez sportowych dla biegaczy — Adam Gapski i dziennikarka Beata Pieczyńska – Bielewska.

Dodajmy, że to duże sportowe przedsięwzięcie odbywa się po raz drugi i wpisuje w statut fundacji, promującej zdrowie, której patronem jest znamienity lekarz, doktor Erazm Pietryga. Głównymi partnerami zaangażowanymi w przygotowanie biegu są Gmina Krzymów i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Konin. W jego organizację włączyli się strażacy OSP Brzeźno, OSP Głodno i OSP Kałek.

Pierwsza edycja — ubiegłoroczna — zakończyła się dużym sukcesem. W pandemicznych obostrzeniach na starcie zameldowało się 150 biegaczy. Były radość i medale. Z wpisowego na Bieg Charytatywny uzbierano 3 tysiące złotych, które organizatorzy przekazali na leczenie małej niewidomej Basi Wardyn. Również w tym roku pieniądze z Biegu Charytatywnego przekazane będą na ten cel.

W tegorocznych dwóch biegach w Półmaratonie Złota Góra 2021 wszystkie miejsca biegowe zostały zarezerwowane. Wystartuje 300 biegaczy!

Ważne informacje:

Biuro zawodów Półmaratonu i Biegu Charytatywnego Złota Góra zacznie działać już w sobotę 4 września — w budynku administracyjnym przy stadionie Czarnych Brzeźno. W sobotę, po odbiór pakietów startowych biegacze mogą zgłaszać się od godziny 15.00 do 19.00.

W niedzielę – 5 września, biuro czynne będzie od 7.30 do 9.30.

Półmaraton (bieg na dystansie 21,0975 km) wystartuje o godzinie 10.00.

Bieg Charytatywny (na 3 km) rozpocznie się o godzinie 10.15.

Statuetki już czekają na zwycięzców Półmaratonu ZŁOTA GÓRA. Trafią do szóstki najlepszych biegaczek i biegaczy zawodów.

Niedzielę na Złotej Górze w obiektyw złapią Fotografowie z Konińskiego Klubu Fotograficznego FF - "FF czyli fajni fotografowie": Anna Małkowicz, Anna Strugarek, Marzena Krzesińska, Piotr Tylman, Mariola Liberkowska i Krzysztof Nowak.

Patronat nad biegiem objęła Justyna Kowalczyk — polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska oraz mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. W latach 2018–2021 asystentka trenera głównego Narodowej Kadry Kobiet w biegach narciarskich. Od 26 marca 2021 dyrektor sportowy Polskiego Związku Biathlonu.

Źródło: Beata Pieczyńska - Bielewska