Aktualności 2021

"Czas na śniadanie" - konkurs w ZSEU w Żychlinie

Konkurs dotyczący zdrowego stylu życia oraz zdrowych śniadań zorganizował po raz kolejny Klub Młodego Restauratora działający w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas pierwszych.

Młodzież mogła przygotować plakat promujący zdrowy styl życia lub wziąć udział w konkursie na „Śniadanie pudełkowe”. Z wykonaniem baneru zmierzyły się trzy grupy, a swoje śniadania zaprezentowało dziesięć osób.

Zmagania konkursowe to tylko część akcji, którą zorganizowano dla uczniów. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładzie i warsztatach o zdrowych nawykach oraz dietetycznych "słodkościach" poprowadzonych przez panią Agatę Kubacką -  właścicielkę cukierni Zdrofit w Koninie oraz z panią Eweliną Woźniak, która również pracuje w wyżej wymienionej cukierni. Panie pokazały uczniom jak wspaniale można  przygotować niskokaloryczne i wartościowe desery. Profesjonalne warsztaty były wyjątkowym dopełnieniem konkursowego dnia.

Wszyscy uczestnicy stanęli na podium, ponieważ poziom śniadań pudełkowych jaki zaprezentowali był bardzo wysoki. Konkurs przygotowały panie Elżbieta Sell, Katarzyna Hryciuk i Monika Niespodziańska.