Aktualności 2021

Autobusy MZK Konin będą kursowały do Lichenia

Począwszy od najbliższej soboty, 26 czerwca, do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursować będą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie sp. z o.o. Przewoźnik uruchamia regularną linię specjalną o numerze 67.

Nowa linia będzie kursowała w soboty, niedziele i święta (także kościelne), które nie są dniami wolnymi od pracy.

Autobusy z Konina będą odjeżdżały z przystanku znajdującego się przy dworcu PKP. Ich trasa będzie przebiegała przez Aleje 1. Maja, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, zatrzymując się na wszystkich przystankach położonych w ciągu tych ulic.
Przystanek docelowy w Licheniu będzie zlokalizowany na parkingu przy domu pielgrzyma „Betlejem”. Poza granicami administracyjnymi Konina, linia zatrzyma się tylko na przystanku w Lesie Grąblińskim.

Z Konina autobusy będą wyjeżdżały o: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00.
Z licheńskiego sanktuarium będą analogiczne 4 kursy powrotne do Konina: 9:45, 11:30,  14:00 i 18:00.

Do przejazdu linią 67 będą upoważniały bilety tożsame z pozostałymi liniami komunikacyjnymi obsługiwanymi  przez Miejski Zakład Komunikacji w Koninie sp. z o.o.
  • bilet normalny 2,80 zł;
  • bilet ulgowy 1,40 zł;
  • bilety czasowe i okresowe;
  • bilety dla seniorów oraz Honorowych Dawców Krwi.
Bilety można nabywać w biletomatach znajdujących na terenie miasta, jak i w autobusach.

Szacowany czas przejazdu autobusu na linii Konin-Sanktuarium w Licheniu to 35 minut.

Źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium