Aktualności 2021

Akcja Reanimacja i Moc Ratowania – konkurs dla ZRM i OSP

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania”. Jest on kierowany do ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z obszarów wiejskich.

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć nagranie filmowe z instruktażem udzielania pierwszej pomocy, czyli czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu bądź nagłego ataku choroby, których zadaniem jest ochrona życia lub zdrowia poszkodowanego, oraz zminimalizowanie niekorzystnych następstw, zanim udzielona zostanie specjalistyczna pomoc medyczna.

Wyniki zostaną ogłoszone 11 września 2021 roku tj. w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy. Zwycięzcy konkursu jak i laureaci II i III miejsca zostaną nagrodzeni, ale wszystkie ZRM i OSP uczestnice w akcji zostaną uhonorowani drobnymi upominkami.

Najlepszy filmik zostanie opublikowany na stronie i w mediach społecznościowych ARiMR.

Warunki udziału w konkursie oraz regulamin znajdziecie Państwo na stronie ARMiR.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Grafika przedstawiająca instrukcje udzielania pierwszej pomocy - na 30 uciśnięć 2 wdechy