Aktualności 2021

19 marca ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie usuwania azbestu

Najbliższy piątek (19 marca) będzie ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie zadań związanych z unieszkodliwianiem wyrobów azbestowych.

– „Zainteresowanie mieszkańców udziałem w tegorocznej edycji programu przerosło nasze oczekiwania.  Do wydziału ochrony środowiska, od stycznia do 15 marca, wpłynęło już ponad 490 zgłoszeń. Dla porównania przypomnę, że w ubiegłym roku, na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków, przeprowadziliśmy prace na terenie 406 nieruchomości. Mając w 2021 r. ograniczone środki finansowe, musimy zakończyć nabór wniosków już 19 marca.  Zgłoszenia po tym terminie nie będą w tym roku rozpatrywane” – informuje Julia Stasińska Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Konińskie starostwo od 15 lat pomaga właścicielom nieruchomości położonych na terenie 14 gmin powiatu w realizacji kosztownej wymiany płyt cementowo-azbestowych, finansując ich demontaż z budynków mieszkalnych i gospodarczych, transport oraz unieszkodliwienie.