Aktualności 2020

Żychlin w górę!

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie górą!  W Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" 2020 pion klas technikum uplasował się na 12 miejscu w Wielkopolsce i 121 w kraju. Uzyskał tym samym tzw. Srebrną Tarczę.

Warto dodać, że w roku 2019 ZSEU zajął w Wielkopolsce 25 miejsce, w Polsce zaś uzyskał 301 lokatę. To wspaniały awans potwierdzający profesjonalizm nauczycieli i pasję uczniów. Dodatkowym powodem satysfakcji jest znalezienie się w gronie 200 Szkół Olimpijskich w Polsce, których Ranking opracowała Fundacja.

W skład Kapituły Rankingu wchodzą: profesorowie wyższych uczelni, reprezentanci komitetów olimpiad przedmiotowych, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, dyrektorzy OKE, a także prezes Fundacji "Perspektywy". Ustalając miejsca w tabelach rankingowych brali oni pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i zawodowych, a także wyniki egzaminów zawodowych.

Sukces pionu techników to efekt nowatorskiej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Nauczyciele rozbudzają aktywność uczniów, prezentują zawodowstwo godne najwyższego szacunku, pokazują, że szkole  zależy na znakomitym wykształceniu uczniów. Tym samym inspirują  młodych ludzi do wytężonej pracy zwieńczonej laurami. Potwierdzeniem jakości działań pedagogów ZSEU jest także stale rosnąca liczba uczniów żychlińskiej szkoły.