Skocz do zawartości

Aktualności 2020

Zaśpiewaj dla polskich żołnierzy

Starostwo Powiatowe w Koninie, Gmina Rychwał, Żołnierze 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz Orkiestra Quantum OSP w Rychwale zapraszają do akcji „Zaśpiewaj dla polskich żołnierzy – Kwarantanna 2020”.

Celem akcji jest propagowanie polskości, wartości narodowych, a także postaw patriotycznych poprzez wspólne zaśpiewanie przez Wielkopolan oficjalnej pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego „Marsz Pierwszej Brygady” w hołdzie bohaterom i żołnierzom z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Zaśpiewajmy razem tę patriotyczną pieśń, która w trudnych czasach dodawała otuchy Polakom oraz przypominała o niezłomności i odwadze polskich żołnierzy! Nagrania można przesyłać do 12 lipca 2020 r.

Partnerami akcji są: Generał Dywizji Sławomir Kałuziński - w stanie spoczynku, Wydział Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Kadr Menadżerskich w Koninie, J-DEFENCE ppłk Jacek Liszewski - weteran wojny w Iraku, Stowarzyszenie Vida Artis w Rychwale, Biblioteka Publiczna w Golinie, Południowo-wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr oraz Kino za Rogiem w Rychwale.

Regulamin akcji
Marsz Pierwszej Brygady - pełna wersja
Marsz Pierwszej Brygady - akompaniament
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting