Skocz do zawartości

Aktualności 2020

Strona główna

Zapraszamy na bezpłatne badania kardiologiczne

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła serię bezpłatnych i bezpiecznych badań profilaktycznych poświęconych diagnozie chorób serca. To kolejny raz, gdy kardiobus wyjedzie na ulice kilkudziesięciu miejscowości w całym kraju, docierając także do Konina, gdzie pojawi się 19 listopada.
 
„Trudny czas pandemii, który dotknął każdego z  nas powinien być także czasem wyjątkowego dbania o siebie i swoje zdrowie. Dlatego też profilaktyka ma ogromne znaczenie. W dobie COVID-19 i utrudnionego dostępu do opieki lekarskiej badania mobilne są bardzo potrzebne. To szansa, a często nawet jedyna możliwość, na kontrolę swojego stanu zdrowia.” – mówi Aleksandra Wituła z Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Jak wynika z raportu GUS pt. „Zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia a sytuacja demograficzna Polski”, choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną śmierci. Dlatego oprócz prowadzenia zdrowego trybu życia, niezwykle ważne jest systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych.
 
W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczyna kolejną akcję bezpłatnych i bezpiecznych badań profilaktycznych. W ciągu kilku tygodni kardiobus, czyli mobilny gabinet lekarski, odwiedzi wybrane miejscowości w całej Polsce, gdzie ze specjalistycznego sprzętu kardiologicznego i wykwalifikowanego personelu medycznego będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. To zapewni brak kolejek przed kardiobusem i zminimalizuje zagrożenie. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

W ramach badania będzie można bezpiecznie: wykonać EKG, które pozwala ocenić częstotliwość oraz miarowość pracy serca, a także rozmiar oraz położenie komór serca, wykonać pomiar ciśnienia, który umożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia, sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 
Kardiobus będzie stacjonował w Koninie 19 listopada przy ul. Przyjaźni 3 między godzinami
9.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji.  W kardiobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę. Obowiązuję także dezynfekcja rąk oraz zakrycie ust i nosa (obowiązek posiadania własnej maseczki). Z uwagi na wspólne dobro przyjmowanie będą pacjenci, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem.
 
Wszelkie szczegóły na temat terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia (fundacjaneuca.pl).
UWAGA: Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne, zaleca się, aby na godzinę przez badaniem nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca.
 
 
Kontakt do organizatora badań:
Anna Gamelska
Fundacja NEUCA dla Zdrowia
512-745-323
 
Zapraszamy na bezpłatne badania kardiologiczne
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting