Aktualności 2020

Wystartował Ogólnopolski Konkurs FLORIANY 2020

Ruszyła IV. edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – FLORIANY. Organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak" konkurs poświęcony jest rozwojowi, edukacji oraz integracji środowisk lokalnych.

Główne przesłanie i cel konkursu to inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju oraz aktywizacji lokalnych środowisk.

Konkurs adresowany jest głównie do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z samorządami, lokalnymi środowiskami, organizacjami, firmami i instytucjami realizują przedsięwzięcia oraz projekty służące mieszkańcom małych i większych miejscowości.

Poprzednie edycje odbiły się szerokim echem nie tylko wśród strażaków-ochotników, ale także organizacji z nimi współpracujących. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce KONKURS. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2020 r.