Aktualności 2020

Warsztaty w Koninie

Fundacja w Spektrum Życia zaprasza 24 października od godz. 9.30 do 14.30 na warsztaty pn. „Rodzinna akademia przedsiębiorczości – warsztaty tematyczne związane z pobudzeniem przedsiębiorczości osób ze spektrum autyzmu (ASD w Koninie)”.

Wykład na temat problematyki usamodzielniania oraz zatrudniania osób w spektrum autyzmu poprowadzi Renata Werpachowska z Fundacji SYNAPSIS, która od 26 lat pracuje z osobami ze spektrum autyzmu (dziećmi, młodzieżą i dorosłymi).

Poruszone zostaną takie tematy, jak:
  • Jakie potrzeby osobom z ASD zaspokaja praca?
  • Jak ćwiczyć w życiu codziennym, umiejętności potrzebne w pracy u osób z ASD?
  • Czym dla człowieka jest praca?
  • Czy wszystkie osoby z ASD mogą pracować?
  • Jak pracę postrzegają osoby z ASD?
  • Jak przygotować dzieci i młodzież z ASD do pracy?
  • Jak zbudować infrastrukturę potrzebną do przygotowania do pracy osób z ASD?
  • Prezentacja filmu o Pracowni Rzeczy Różnych w Wilczej Górze i film „Mój pierwszy dzień w pracy” o funkcjonowaniu w pracy osoby z Zespołem Aspergera.
Wsparciem naukowym dla uczestników wydarzenia będzie Anna Kostiukow – dr nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, manager zoz, absolwentka zdrowia publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem promocji zdrowia w autyzmie, doradczyni zawodowa osób niepełnosprawnych, adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz wykładowczyni z zakresu autyzmu na innych uczelniach wielkopolskich.

Podczas warsztatów przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie przekaże informacje o dostępie do rynku pracy osób w spektrum autyzmu oraz z innymi niepełnosprawnościami. W czasie spotkania przeprowadzone zostaną też badania potrzeb związanych z zatrudnieniem osób z ASD oraz ich rodziców/opiekunów.

Serdecznie zapraszamy na stronę Fundacji www.wspektrumzycia.pl oraz zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

PROGRAM WARSZTATÓW