Aktualności 2020

Agata Wieczorkiewicz i Natalia Niemiec z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych  w Żychlinie znalazły się na podium eliminacji okręgowych XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Uczennice klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych brały udział w zmaganiach okręgowych na początku roku (3 stycznia 2020 r.). Organizatorzy Olimpiady stawiają sobie za cel rozwijanie zainteresowań młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia oraz promocję zdrowia.

Na wyniki eliminacji okręgowych trzeba było czekać blisko miesiąc. Agata Wieczorkiewicz zajęła pierwsze miejsce, a Natalia Niemiec zdobyła trzecią pozycję. Do etapu centralnego zmagań, z czwartym wynikiem w Polsce, awansowała Agata Wieczorkiewicz, która jest ubiegłoroczną  finalistką Olimpiady.