Aktualności 2020

Trwa plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

Głosami mieszkańców województwa wielkopolskiego, w miastach i powiatach zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Kandydaci rywalizują w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, a także Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Plebiscyt stanowi doskonałą okazję, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, osiągały sukcesy w różnych dziedzinach, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

W województwie wielkopolskim plebiscyt prowadzi „Głos Wielkopolski”. Kandydatów do wyróżnienia nominowała kapituła redakcji. Elementem każdej nominacji było jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie określone działania czy sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami z naszego regionu, które walczą o zaszczytne tytuły w poszczególnych kategoriach.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna:
  • Ewa Wadelska – Prezes Stowarzyszenia „Wioska z Przytupem”, gm. Kazimierz Biskupi, nominacja za: za charyzmę, za ogromną chęć pomagania chorym dzieciom. Jako Prezeska Stowarzyszenia wraz ze swoją ekipą zorganizowała wiele akcji charytatywnych i społecznych;
  • Alina Byczyk – Prezes KGW Bielawy, gm. Kazimierz Biskupi, nominacja za: czynny udział w organizowaniu wydarzeń okolicznościowych odbywających się na terenie wsi.

W kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna:
  • Grzegorz Maciejewski – Wójt Gminy Kazimierz Biskupi, nominacja za: przedsiębiorczość, kreatywność, pracowitość, wysoką kulturę osobistą w stosunku do wszystkich mieszkańców, zaradność i życzliwość do ludzi, działalność na rzecz społeczeństwa;
  • Mariusz Jerzy Zaborowski – Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, nominacja za: reprezentowanie interesów Ślesina i zaangażowanie w jego rozwój;
  • Paweł Szczepankiewicz – Wójt Gminy Wierzbinek, nominacja za: zaangażowanie w rozwój gminy Wierzbinek i reprezentowanie jej mieszkańców;
  • Stefan Dziamara – Burmistrz Rychwała, nominacja za: wielkie serce i wrażliwość na drugiego człowieka, dotychczasowe osiągnięcia, pracę i wkład w życie społeczności gminy Rychwał;
  • Danuta Mazur – Wójt Gminy Krzymów, nominacja za: dbanie o interes gminy Krzymów i wspieranie lokalnej społeczności na wielu płaszczyznach działalności;
  • Tymon Zioła – sołtys sołectwa Karsy, gm. Stare Miasto, nominacja za: aktywny udział w życiu mieszkańców oraz za zaangażowanie w liczne wydarzenia kulturalne i polityczne na terenie sołectwa;
  • Piotr Domagalski – sołtys Adamowa, gm. Kleczew, nominacja za: podejmowanie działań społecznych, dzięki którym mieszkańcy Adamowa mają dostęp do odnowionej świetlicy wiejskiej oraz innych atrakcji.

W kategorii Biznes nominowanym za rozwinięcie firmy w młodym wieku i stawianie na młodych pracowników jest Michał Mielczarski – właściciel ArtDom-Serwis w Ślesinie.

Głosowanie w miastach i powiatach, w pierwszym etapie plebiscytu, będzie trwało do 12 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 14 lutego i potrwa do 26 lutego. Dwa dni później (28.02), rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy 11 marca. Szczegóły plebiscytu dostępne są na stronie www.gloswielkopolski.pl.

Informacji o akcji/ zasadach głosowania udziela Tomasz Kierstan, tel. 502 499 779, e-mail: plebiscyt@glos.com.