Aktualności 2020

Święto orkiestr dętych w Rychwale

XVII Rychwalskie Impresje Muzyczne odbyły się 12 i 13 września. W całej gminie królowała muzyka marszowa, przy której przepięknie prezentowały się zespoły mażoretek, a w parku miejskim można było usłyszeć melodie taneczne, filmowe, jazzowe czy nawet big-beatowe.

W tym roku na Impresje przyjechało dziewięć orkiestr z różnych części kraju wraz z utalentowanymi mażoretkami. W sobotnie popołudnie (12.09) w niemal każdym zakątku gminy odbyły się muzyczne przemarsze, a mieszkańcy z entuzjazmem witali paradujące zespoły.

Z kolei w niedzielę (13.09) wszystkie orkiestry z towarzyszącymi im grupami mażoretek oraz kluby motocyklowe z powiatu konińskiego, które każdego roku chętnie uczestniczą w imprezie, przeszły w głośnym i barwnym korowodzie ulicami Rychwała. Zwieńczeniem Impresji były koncerty plenerowe w Parku Miejskim.

Dla najmłodszej publiczności przygotowano też różne atrakcje, np. konkurs malarski z nagrodami.

Organizatorzy XVII Impresji Muzycznych to Stowarzyszenie Vida Artis, które zrzesza rychwalską młodzież oraz Orkiestra Dęta Quantum OSP w Rychwale. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Konińskiego i Gminy Rychwał.
Święto orkiestr dętych w Rychwale