Aktualności 2020

Spotkanie noworoczne

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Koninie odbyło się, mające swoją wieloletnią tradycję, noworoczne spotkanie samorządowe. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego Janusza Stankiewicza i Starosty Konińskiego Stanisława Bielika licznie przybyli na nie samorządowcy, przedstawiciele placówek, instytucji podległych powiatowi, służb działających na terenie powiatu konińskiego, firm i organizacji pozarządowych.

„Podczas tego spotkania możemy podzielić się różnymi spostrzeżeniami oraz złożyć sobie noworoczne życzenia. Zgromadzeni tutaj dają naszemu powiatowi energię. Dziękuję, że możemy czerpać z waszego doświadczenia i wiedzy” – takimi słowami Janusz Stankiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego dziękował zebranym gościom.

Wydarzenie jak zwykle miało bardzo uroczystą oprawę. Jego częścią była piękna ekumeniczna modlitwa, której przewodził pastor Tadeusz  Jelinek. Jej przeslanie zamykało się w słowach: „by nie zabrakło miłości, (…)aby był to rok uczuć”.
Podczas tegorocznego spotkania wybrzmiało jeszcze jedno przesłanie „A kto wie, czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem? I warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia”.  Tak do wiary w marzenia, słowami piosenki, przekonywali zebranych gości gospodarze - radni powiatu, pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie i jednostek organizacyjnych powiatu.

Życzeniom, niezwykle miłym słowom i serdecznościom towarzyszyły przepiękne wigilijno-noworoczne zapachy oraz doskonałe smaki potraw przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Razem do sukcesu” z Kramska. Swój udział w obsłudze spotkania miała młodzież z ZSE-U w Żychlinie, która mogła zaprezentować już posiadane umiejętności kelnerskie i zdobyć dodatkową praktykę w pracy z doświadczoną kadrą spółdzielni socjalnej.
Spotkanie noworoczne