Skocz do zawartości

Aktualności 2020

Aktualności

Spływ kajakowy Wielką Pętlą

XI Spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski” odbył się 12 września. Wydarzenie zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „MARINA”.
Osiemnastokilometrowa trasa wiodła od przeprawy promowej w miejscowości Ladorudz (gm. Krzymów), z przystankiem przy Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, do mety przy przeprawie promowej w Sławsku (gm. Rzgów).

Na starcie, wójt gminy Krzymów Danuta Mazur powitała 120 kajakarzy, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy. W tym największym wydarzeniu kajakowym w regionie brali udział, zarówno „weterani” spływów, jak i osoby, które próbowały swoich sił na wodzie po raz pierwszy.

W Sławsku czekał na wszystkich uczestników gorący posiłek. Zostały również wręczone nagrody dla najmłodszych i najstarszych kajakarzy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Miasta Konina. Na zakończenie imprezy prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „MARINA” Marek Zawidzki podziękował za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę.

XI Spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski” dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Patroni medialni imprezy to: Przegląd Koniński, Portal LM.PL, TVP3 Poznań, TV Wielkopolska, MC Radio, Radio Poznań, Meloradio.
Spływ kajakowy Wielką Pętlą
Spływ kajakowy Wielką Pętlą
Spływ kajakowy Wielką Pętlą
Spływ kajakowy Wielką Pętlą
Spływ kajakowy Wielką Pętlą
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting