Aktualności 2020

Ruszyła kolejna akcja "Wspieraj Wielkopolskich Producentów!"

Po raz drugi rozpoczyna się  akcja "Wspieraj Wielkopolskich Producentów!". To kontynuacja wiosennych działań Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, których celem jest pomoc lokalnym producentom zdrowej, tradycyjnej żywności oraz restauratorom - członkom Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy z powodu pandemii Covid -19 znaleźli się w trudnej sytuacji biznesowej.

Województwo wielkopolski może pochwalić się wyjątkowymi produktami i potrawami, które mają nie tylko ciekawą i bogatą historię, ale także wyróżniają się wysoką jakością i niespotykanymi smakami. Mimo, że pandemia koronawirusa wielu producentów żywności po raz drugi postawiła w trudnej sytuacji, to miejsca i produkty oznaczone charakterystycznym logiem Sieci zapewne pomogą dokonać dobrych wyborów podczas zakupów spożywczych oraz pozwolą na wykazanie się hojnością i lokalnym patriotyzmem.

- Serdecznie zachęcam do solidarnego wspierania wielkopolskich producentów i podczas zakupów do wyboru lokalnych produktów spożywczych. Mamy gwarancję najlepszej jakości oraz wyjątkowego smaku - przekonuje Krzysztof Grabowski - wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska lub skorzystać z aplikacji na smartphony Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.