Aktualności 2020

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja – Prośrodowiskowa kampania edukacyjna.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak również zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie:
  1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego;
  2. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.
Przedmiotem V edycji konkursu jest przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły: prośrodowiskowej kampanii edukacyjnej - maksymalna objętość części opisowej jedna strona A4 (temat kampanii, główne założenia, cel, grupa docelowa, opis realizacji działań, itp.) oraz dokumentacja fotograficzna ze zrealizowanej kampanii w wersji elektronicznej.

Prace należy dostarczyć w formie papierowej oraz elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive”) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Środowiska, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

Konkurs trwa do 10 kwietnia 2020 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej Gali. Szczegóły oraz regulamin przedsięwzięcia (w tym wzór zgłoszenia oraz oświadczenia) dostępne są na stronie www.umww.pl.