Skocz do zawartości

Aktualności 2020

Powiat Koniński zajął II miejsce w XXI Regionalnych Zawodach Samorządowych w Tenisie Stołowym

Radni, wójtowie, burmistrzowie i parlamentarzyści z Wielkopolski rywalizowali o zwycięstwo w turnieju tenisa stołowego zorganizowanym 15 lutego w Witkowie. W XXI edycji imprezy uczestniczyło 120 samorządowców z 26 gmin i 14 powiatów.

Samorząd powiatu konińskiego reprezentował w zawodach radny Zbigniew Rogowski. Udział radnego powiatu okazał się bardzo udany. Do zwycięstwa w indywidualnej kategorii "radny" zabrakło naprawdę niewiele. Ostatecznie Zbigniew Rogowski zakończył rywalizację w tej kategorii na II miejscu.
Sukces indywidualny odniosła też radna Gminy Golina - Urszula Furmaniak, która w kategorii wspólnej dla pań zdobyła 3 miejsce. Z kolei w klasyfikacji finałowej gmin drugie miejsce wywalczyła Gmina Golina.
Gratulujemy!

Dzięki punktom zdobytym przez przedstawicieli samorządów z terenu powiatu, Powiat Koniński znalazł się na II miejscu w klasyfikacji końcowej powiatów.

W czasie trwania imprezy przeprowadzono kilka konkurencji rekreacyjnych, które nie zaliczane były do kategorii zespołowych: rzut lotką do tarczy elektronicznej, rzut ringo, rzut kośćmi, w których miejsca na podium również wywalczyli przedstawiciele Gminy Golina i Stare Miasto.

XXI Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym (a zarazem V Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka) odbyły się na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie we współpracy m.in. z: Urzędem Marszałkowskim, Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS oraz Wielkopolskim Związkiem Tenisa Stołowego w Poznaniu.
Realizacja: WR Consulting