Aktualności 2020

Ograniczenie obsługi bezpośredniej w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Koninie

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa klientów i personelu spowodowanego rosnącą liczbą zakażeń Covid-19 w naszym regionie od 19 października 2020 r. obsługa spraw związanych z rejestracją pojazdów, tj.:
  • rejestracją pojazdów nowych i używanych,
  • wymianą dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na badanie techniczne,
  • zmianą danych technicznych pojazdu,
  • zmianą własności pojazdu
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez Internet na stronie www.bezkolejki.eu/spkonin lub umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem: 63 240 32 74.

Obsługa spraw związanych z:
  • odbiorem stałych dowodów rejestracyjnych,
  • wyrejestrowaniem pojazdu z powodu demontażu,
  • czasowym wycofaniem pojazdów z ruchu i ich przywracaniem do ruchu,
  • zmianami w dowodzie rejestracyjnym (hak, gaz, dopisanie współwłaściciela)
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez Internet na stronie www.bezkolejki.eu/spkonin lub umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem: 63 240 32 54.

Obsługa spraw związanych z wydawaniem praw jazdy, tj.:
  • odbiorem praw jazdy,
  • wydaniem profilu kandydata na kierowcę,
  • zatrzymaniem oraz zwrotem prawa jazdy
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty przez Internet na stronie www.bezkolejki.eu/spkonin lub umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem: 63 240 32 62.

Obsługa spraw związanych z prowadzeniem działalności w zakresie:
  • stacji kontroli pojazdów,
  • ośrodków szkolenia kierowców,
  • transportu, przewozu rzeczy lub osób
będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem: 63 240 32 56.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form obsługi Klienta w sprawie zgłoszeń sprzedaży, nabycia pojazdów poprzez e-PUAP lub korespondencyjnie w formie papierowej na adres urzędu Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin. Wnioski/ korespondencja niewymagająca obecności osobistej (bez potwierdzenia wpływu) mogą zostać również złożone w skrzynce podawczej (urnie) znajdującej się w przedsionku głównego wejścia do urzędu.