Aktualności 2020

Nagroda dla gospodarstwa z powiatu konińskiego

Państwo Ilona i Marek Michalakowie, prowadzący Przyzagrodową Produkcję Sera  „Serowania” w Kucharach Borowych zostali laureatami III miejsca w konkursie  "Sposób na Sukces" na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Celem konkursu,  w którym wzięli udział gospodarze z powiatu konińskiego była  przede wszystkim propagowanie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich,  promocja innowacyjnych rozwiązań oraz działań na rzecz ograniczania skutków niekorzystnych zmian klimatu , a także  dbałość o wsparcie zatrudnienia osób z grup defaworyzowanych na rynku pracy.

Spośród zgłoszeń Rada konkursowa wybrała 12 laureatów i 3 podmiotom przyznała wyróżnienie.

Gratulacje Państwu Michalakom złożył również Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego -Krzysztof Grabowski , Starosta Koniński  - Stanisław Bielik oraz Burmistrz Gminy i Miasta Rychwał - Stefan Dziamara.

Zdjęcia: UG Rychwał

Nagroda dla gospodarstwa z powiatu konińskiego