Aktualności 2020

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego

Z inicjatywy poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP, ustanowiono w 2020 roku Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego – NAWW.​

Nagroda przyznawana będzie corocznie najlepszym dziełom architektonicznym i ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenie uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.

Celem konkursu jest wybranie wyróżniających się dzieł architektonicznych zrealizowanych na terenie województwa wielkopolskiego w roku poprzedzającym daną edycję konkursu. Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze oraz przestrzeń wspólna.

Laureat konkursu otrzyma nagrodę główną, jaką jest GRAND PRIX NAWW. Do wyróżniających się młodych architektów (zamieszkujących Wielkopolskę) trafią nagrody MŁODEGO TWÓRCY. Ostatnim wyróżnieniem – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW – zostanie uhonorowane najlepsze dzieło architektoniczne zrealizowane poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.

Zgłoszenia są przyjmowane do 24 sierpnia br. Więcej szczegółów na stronie: www.naww.pl.

Przedsięwzięcie objęte jest honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.