Aktualności 2020

Młodzież z Żychlina wróciła ze staży w Hiszpanii

Aż 54 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie uczestniczyło w czterotygodniowych stażach zawodowych w Hiszpanii. Trzecia – ostatnia grupa uczniów wróciła z Sevilli w lutym.

Młodzież podnosiła swoje kompetencje zawodowe podczas wakacji w 2019 r. oraz w czasie tegorocznych ferii zimowych w ramach Programu Erasmus+ „Bilet do przyszłości w karierze zawodowej”. Projekt skierowany był do uczniów technikum: żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, spedycyjnego, agrobiznesu, ekonomicznego, leśnictwa oraz organizacji reklamy.

Celem „Erasmusa” było zwiększenie kompetencji zawodowych uczniów, a także wdrażanie europejskich standardów w kształceniu zawodowym.  Dzięki stażom w hiszpańskich firmach młodzież z ZSEU zdobyła nowe kwalifikacje, poznała organizację i specyfikę pracy w międzynarodowych zespołach oraz doskonaliła umiejętności językowe.

Uczniowie chętnie podzieli się swoimi zagranicznymi wrażeniami: „Stałam się pewniejsza, odważniejsza, nawiązałam nowe przyjaźnie, polepszyłam umiejętności zawodowe, poznałam nową kuchnię, kulturę i język hiszpański” – Karina, technik ekonomista; „Cały pobyt bardzo mi się podobał, jestem zachwycona Hiszpanią, zobaczyłam piękne miejsca: Cordobę, Rondę, Cadiz, Jerez oraz Sewillę. Pracowałam w fajnej hiszpańskiej firmie i chciałabym tu wrócić” – Ola, technik spedytor.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie dzięki udziałowi w programie Erasmus+ pozyskał  150 000 € na organizację (we współpracy z firmą euroMind) atrakcyjnych praktyk dla swoich uczniów.
Młodzież z Żychlina wróciła ze staży w Hiszpanii 1
Młodzież z Żychlina wróciła ze staży w Hiszpanii 2