Skocz do zawartości

Aktualności 2020

LUX MED – Konin wznawia bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych finansowanych przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach. W Koninie mammobus będzie do dyspozycji Pań 8 lipca od godz. 10.00 do godz. 17.00 (przy markecie Kaufland, ul. Spółdzielców 6).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą środki do dezynfekcji rąk. LUX MED prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie, o niezwlekanie z rejestracją na mammografię.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting