Skocz do zawartości

Aktualności 2020

Granty dla wielkopolskich przedsiębiorców

Wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw w zakresie finansowania kapitału obrotowego na utrzymanie płynności finansowej – w związku z sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa – będzie udzielane przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, WARP złoży w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dokumentację w celu przeprowadzenia naboru dla przedsiębiorców w maksymalnym terminie do 15 lipca br. Na tej podstawie, dokumentacja konkursowa dla przedsiębiorców będzie udostępniona w połowie lipca, a nabór wniosków przez WARP zostanie uruchomiony pod koniec lipca br. Wsparcie w postaci grantów udzielanie jest w celu utrzymania płynności finansowej mikro i małych przedsiębiorstw z Wielkopolski.

„Wsparcie jest przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw na finansowanie kapitału obrotowego, czyli bieżącej działalności firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z pandemią. Będą to granty, przy czym przez małe i średnie przedsiębiorstwa rozumiemy również samozatrudnionych. Jeśli przedsiębiorca ma siedzibę w województwie wielkopolskim, prowadził działalność na dzień 31 grudnia 2019 r., nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenie społeczne, odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% - może ubiegać się o grant” – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Pomoc będzie udzielana maksymalnie przez trzy miesiące, oczywiście na podstawie stawki jednostkowej, która wynosi 7 845,11 zł, przeliczonej przez odpowiednie wskaźniki. Szczegóły na stronie: www.wsparcie.wielkopolskie.pl.
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting