Aktualności 2020

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie ogłasza kolejną, już 65-tą, edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych.

Amatorzy mogą spróbować swoich sił w czterech odrębnych turniejach: recytatorskim, turnieju „wywiedzione ze słowa”, teatrów jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów: środowiskowych/miejskich/gminnych, następnie powiatowych i/lub rejonowych, dalej wojewódzkich oraz spotkań finałowych zaplanowanych na czerwiec 2020 r.

W tym roku rolę gospodarza eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 17-18 kwietnia, pełni Szamotulski Ośrodek Kultury. Zgłoszenia należy nadsyłać elektronicznie (e-mail: okr.wielkopolska@gmail.com) do dnia 3 kwietnia br. na specjalnie przygotowanych kartach uczestnictwa. Karty oraz szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie: www.tkt.art.pl.

Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej. Przedsięwzięcie wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a medialnie kwartalnik „Scena”.