Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłasza XII edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pn. „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.

Celem przedsięwzięcia jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Kapituła Konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach:
1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe oraz inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi.
2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2020 r. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone opracowania będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.fdpa.org.pl. Dodatkowych informacji udziela: Jakub Zieliński, e-mail: j.zielinski@fdpa.org.pl; tel. 695 116 110, 22 864 03 90.