XV Liryczne Spotkania z Norwidem – wyniki konkursu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie po raz kolejny zorganizowali powiatowy konkurs recytatorski pod nazwą „XV Liryczne Spotkania z Norwidem”. Podsumowanie zmagań odbyło się 24 marca 2021r.

Konkurs i obrady Komisji, ze względu na sytuację epidemiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników i organizatorów przeprowadzony został w formie online.

Na konkurs wpłynęło 15 nagrań prezentacji wierszy C.K. Norwida. Jury po ich obejrzeniu przyznało następujące nagrody:

I miejsce -  Maciej Rogala - Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie (opiekun Jarosław Sparażyński)  za oddanie w swojej interpretacji tekstu „Noc” – nagroda ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Koninie;
II miejsce - Oliwia Stanisławska - II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie (opiekun Dorota Kulesa) za recytację „Marionetek;
III miejsce - Olga Gradecka – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (opiekun Arleta Wydrzyńska-Roszak) za przedstawienie wiersza „Moja Piosnka [II]”.

W konkursie przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Natalia Orkowska - III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie (opiekun Wioletta Kołecka) oraz Monika Wysokowicz - Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie (opiekun Jarosław Sparażyński)

Inicjatorką Lirycznych Spotkań z Norwidem jest Wioletta Kołecka - polonistka z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Każde kolejne edycje konkursu wspomina jako wydarzenia mające na celu kultywowanie dzieła jednego z najoryginalniejszych i najbardziej europejskich twórców w historii naszej kultury, Cypriana Kamila Norwida - poety, filozofa, tłumacza, rzeźbiarza, malarza, znawcy muzyki, eseisty.