Skocz do zawartości

Marzec

Strona główna

Sprawdź swoje auto po zimie. Zapraszamy do udziału w akcji „Bezpieczna Wiosna”

„Bezpieczna Wiosna” - pod taką nazwą w dniach 22-26 marca br. Starostwo Powiatowe w Koninie przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Koninie i Urzędu Miejskiego w Koninie, zorganizowało akcję, podczas której kierowcy z powiatu konińskiego oraz miasta Konina będą mogli nieodpłatnie sprawdzić elementy stanu technicznego swojego samochodu. W akcje włączyły się wszystkie stacje kontroli pojazdów powiatu konińskiego oraz miasta Konina. 
 
W ramach inicjatywy kierowcy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego sprawdzenia ustawienia świateł, skuteczności hamulców oraz pomiaru i regulacji ciśnienia
w ogumieniu. Usługa dostępna będzie w godzinach pracy poszczególnych stacji kontroli.
 
„Celem akcji jest profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakresie stanu technicznego pojazdów dopuszczonych do ruchu, a przede wszystkim wzbudzenie u kierowców poczucia odpowiedzialności za zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdem oraz świadomości o wpływie niewłaściwego stanu technicznego auta na bezpieczeństwo uczestników ruchu.” - informuje Marcin Wietrzykowski - Naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Koninie.
 
Organizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki życzliwości i zaangażowaniu przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, na terenie powiatu konińskiego oraz miasta Konina, którzy podkreślają, że stan techniczny pojazdu jest jednym z najistotniejszych czynników mających bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo.
 
Listy stacji, biorących udział w akcji znajdują się poniżej:
powiat koniński
miasto Konin
 
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting