KRUS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza nabór zgłoszeń do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Udział w konkursie jest okazją do zaprezentowania warsztatów pracy rolników, ich osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe, a zwycięzca siedemnastej edycji został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Chęć udziału można zgłaszać do 23 kwietnia 2021 r. Po zakończeniu w czerwcu etapów wojewódzkich, zakwalifikowane do finału gospodarstwa będą, w miesiącach lipiec-sierpień, wizytowane (termin uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju).

Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Warunkiem jest by przynajmniej jeden z właścicieli podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS.

Regulamin wydarzenia oraz dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ponadto, XVIII edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz patronat strategiczny Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

logo konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021; ręka trzymająca kłosy zboża